Wiadomości

W USA osoby znęcające się nad zwierzętami będzie ścigać FBI

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kongres USA przyjął ustawę, na mocy której FBI będzie ścigać osoby torturujące zwierzęta – donosi w środę „Dziennik Gazeta Prawna”.

Projekt ustawy został złożony przez politycznych przeciwników reprezentujących Florydę: Demokratę Teda Deutcha i Republikanina Verna Buchanana.

– Nasz projekt wysyła wyraźny komunikat, że nasze społeczeństwo nie akceptuje okrucieństwa wobec zwierząt. Otrzymaliśmy wyrazy wsparcia od wielu Amerykanów z całego świata, o bardzo zróżnicowanych poglądach politycznych – powiedział kongresmen Deutch.

Odtąd to władze federalne będą musiały ścigać za wszelkiego rodzaju znęcanie się nad zwierzętami, w tym za złe traktowanie trzody chlewnej oraz drobiu hodowlanego. Śledztwa w tych sprawach będzie prowadziło Federalne Biuro Śledcze, ale także żandarmeria wojskowa, jeśli do przestępstwa dojdzie na ternie bazy wojskowej.

– Wiemy już, że okrucieństwo wobec zwierząt jest wskaźnikiem patologii społecznej, a ci, którzy popełniają zbrodnie przeciwko ludziom, często zaczynają od krzywdzenia zwierząt – powiedziała na antenie CNN cytowana przez „DGP” aktywistka Sara Amundson. Jak dodała, jest to rodzaj przemocy, który „jest zarówno powszechny, jak i dobrze udokumentowany”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!