Wiadomości

Grudniowy sondaż CBOS: Lewica poza Sejmem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z grudniowego sondażu CBOS wynika, że gdyby nie panująca pandemia i wybory odbyły się w pierwszej połowie listopada na Zjednoczoną prawicę zagłosowałoby 31 proc. badanych. Koalicja Obywatelska zdobyłaby 18 proc., a na Polskę 2050 Szymona Hołowni zagłosowałoby 16 proc.

„Od października poparcie dla rządzącej koalicji praktycznie się nie zmieniło i kształtuje się na wyraźnie niższym poziomie niż w pierwszych trzech kwartałach tego roku” – zaznaczył CBOS.

Koalicja Obywatelska zanotowała wzrost o 2 pkt. proc. w stosunku do listopada, a Polska 2050 Szymona Hołowni z wynikiem 16 proc. przedstawia się bez zmian względem ostatniego badania.

Na granicy progu wyborczego znalazłaby się Konfederacja z wynikiem 5 proc. (spadek o 2 pkt. proc.), a poniżej progu Lewica z wynikiem 4 proc. (spadek o 2 pkt. proc. względem poprzedniego badania).

Po rozstaniu z PSL ugrupowania Kukiz’15, zarówno pozostałe partie wchodzące w skład PSL-Koalicji Polskiej, jak i notowany po raz pierwszy od wielu miesięcy samodzielnie ruch Kukiz’15 zyskały w grudniu po 2 proc. zwolenników.

/Polskie Radio 24/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!