Wiadomości

Groteskowe pomysły Strajku Kobiet: „Ceremonia rozkwitu” zamiast pierwszej komunii św.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Pomysły aktywistów Strajku Kobiet zdają się przybierać formę coraz bardziej groteskową. Tak więc zamiast chrztu świętego proponują organizować „huczne pierwsze urodziny”. Zamiast sakramentu przyjęcia pierwszej komunii świętej zalecono z kolei uroczystość zmiany wystroju pokoju lub „ceremonię rozkwitu”, na której dziecko dostawałoby prezenty. To jednak nie koniec propozycji, jakie Ogólnopolski Strajk Kobiet ma dla Polek i Polaków.

Niewątpliwie aktywistki i aktywiści Strajku Kobiet to osoby mocno zagubione, które nie mogą znieść faktu, że ludzie są szczęśliwi w związkach małżeńskich i że szczęście daje im ojcostwo i macierzyństwo. Zaproponowali więc w swoim czasie powołanie moderatorek, które miałyby ingerować w relacje dzieci z rodzicami.

Ale wściekłość ich budzi też przywiązanie sporej części Polaków do religii katolickiej. Najwyraźniej zazdroszczą oni katolikom i temu należy przypisać najnowsze ich postulaty. Zwolennicy aborcji zasugerowali, że sakramenty święte organizowane wśród katolików powinny mieć swoje odpowiedniki w postaci wydarzeń świeckich. Zobacz także: „Nie do przyjęcia”. Senator opozycji twardo o współpracy WOŚP i Strajku Kobiet

– Skoro dla wielu osób istnieje naturalna potrzebna celebracji i zaznaczenia jakimś rytuałem, że w rodzinie i społeczności pojawił się ktoś nowy, warto zdawać sobie sprawę, że istnieją inne niż katolicki chrzest możliwości, żeby to urzeczywistnić – powiedział podczas jednego z wystąpień jeden z działaczy.

W tym miejscu zaproponował m.in., aby chrzest, czyli obrzęd nawrócenia i oczyszczenia z grzechów, zastąpić choćby „hucznymi pierwszymi urodzinami”.

– Można także, i jest to w Polsce coraz bardziej popularna opcja, zorganizować humanistyczną ceremonię przywitania dziecka na świecie. To jtzw. ceremonia nadania imienia z udziałem celebranta lub celebrantki ceremonii humanistycznej – wskazano.

Podkreślono, że podczas takiej uroczystości nadaje się dziecku imię, a „rodzice zobowiązują się wobec siebie i bliskich do wychowywania dziecka w duchu prawdy, szczerości wobec siebie i innych, do rozwijania krytycznego myślenia, wzmacniania szacunku do siebie i innych, rozwijania w dziecku odwagi do pokonywania zła, wychowania w duchu pokoju i miłości, do rozwijania optymistycznego poglądu na świat, wychowywania w duchu troski, współczucia i hojności”.

Dodano, że rodzice mogą podczas takiej ceremonii zdecydować się również na wybór opiekunów dla dziecka – odpowiednika rodziców chrzestnych, nazywanych „rodzicami honorowymi”.

Podczas wystąpienia pojawiła się też propozycja zastąpienia komunii świętej. Zabierający głos przekonywał, że dla dzieci liczą się głównie prezenty, więc jako alternatywę dla tego świętego sakramentu można zorganizować „niezapomnianą wycieczkę, wspólnie stworzyć nowy wystrój pokoju lub przygotować przyjęcie świętujące wkroczenie w nowy etap”.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!