Wiadomości

Grodzki na wojnie z katolikami? Odwołał wystawę o kard. Wyszyńskim

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Msza beatyfikacyjna kardynała Stefana Wyszyńskiego oraz matki Elżbiety Róży Czackiej odbędzie się już wkrótce, 12 września 2021 roku w Warszawie. Z tej okazji organizowanych jest wiele wydarzeń. Jedno z nich było niedawno planowane w Senacie RP. Jak przekazał na Twitterze Stanisław Karczewski, zostało odwołane.

„Marszałek Tomasz Grodzki odwołując w Senacie wystawę o Kardynale Tysiąclecia Stefanie Wyszyńskim realizuje postulat Sławomira Nitrasa o piłowaniu katolików” – napisał na Twitterze Stanisław Karczewski.

W rozmowie z portalem tvp.info polityk PiS zaznacza, że nie ma kontaktu z marszałkiem Grodzkim i nie zna powodów takiej decyzji, ale ocenia ją „bardzo negatywnie”. – Wszyscy mieliśmy zaproszenie na wystawę, a potem niemal w ostatniej chwili została ona odwołana – mówi dodając, że nie otrzymał informacji z propozycją przełożenia wydarzenia i wskazaniem innej daty.

Cóż wiele słyszmy ostatnio o tolerancji, ale wygląda na to, ze tolerowani mają wyłącznie wyznawcy ideologii LGBT, która w UE ma pełnić funkcję religii panującej. Dla innowierców, w tym w szczególności dla chrześcijan, miejsca nie przewidziano…

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!