Wiadomości

Senat odrzucił “lex TVN”. Jeden senator PiS zagłosował tak jak opozycja

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

53 senatorów głosowało za odrzuceniem noweli ustawy medialnej, nazywanej “lex TVN”.

“Za” odrzuceniem nowelizacji ustawy o radiofonii i telewizji, czyli tzw. ustawy medialnej lub “lex TVN” głosowało 53 senatorów, przeciw było 37, a wstrzymało się 3 senatorów. Wniosek o odrzucenie poparł senator Jan Maria Jackowski z klubu PiS, a od głosu wstrzymało się kolejnych 3 senatorów PiS: Margareta Budner, Tadeusz Kopeć i Józef Łyczak – podaje serwis 300.polityka.pl.

W ostatnim czasie zaczęło się pojawiać corz więcej głosów krytykujących zapisy noweli. Sam prezydent Andrzej Duda zasugerował, że jest gotów zawetować ustawę.

Senackie weto to jednak nie koniec. Teraz uchwałą o odrzuceniu ustawy zajmie się Sejm, który może zmienić decyzję Senatu. Nie wiadomo, kiedy izba pochyli się nad tą kwestią.

Nowelizację ustawy o radiofonii i telewizji, znaną szerzej jako “lex TVN”, Sejm przyjął 11 sierpnia. Za ustawą opowiedziało się 228 posłów, przy 216 głosach przeciw oraz 10 głosach wstrzymujących się. Projekt zakłada doprecyzowanie przepisów dotyczących przyznawania koncesji radiowo-telewizyjnej stacjom należącym do kapitału zagranicznego.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!