Wiadomości

Grodzisk Wielkopolski: Dwukrotnie ugodził nożem kolegę. Poszło o kobietę?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Podczas libacji alkoholowej mężczyzna dwukrotnie ugodził nożem swojego kolegę. Do zdarzenia doszło na terenie jednego z mieszkań w Grodzisku Wielkopolskim. Sprawca zdarzenia, którym okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego, usłyszał już zarzuty. Grozi mu nawet dożywocie – informuje Głos Wielkopolski.

W nocy z środy na czwartek (9/10 lutego) kilka minut po północy policjanci odebrali zgłoszenie dotyczące ugodzenia nożem. W jednym z mieszkań na terenie Grodziska Wielkopolskiego odbywała się impreza zakrapiana alkoholem. Podczas spotkania wywiązała się awantura pomiędzy dwoma mężczyznami.

– W pewnym momencie jeden z nich chwycił za nóż i dwukrotnie ugodził 26-letniego mieszkańca Grodziska Wielkopolskiego. Sprawca zbiegł z miejsca zdarzenia, a poszkodowany trafił do szpitala. Poszukiwaniem sprawcy tego zdarzenia zajęli się grodziscy policjanci – relacjonuje oficer prasowy Komendy Powiatowej Policji w Grodzisku Wielkopolskim, komisarz Kamil Sikorski.

Jak dodaje rzecznik policji, od początku nad tą sprawą pracowali funkcjonariusze z prewencji oraz wydziału kryminalnego. Funkcjonariusze w trakcie intensywnej pracy zdobyli i przeanalizowali mnóstwo informacji, przeprowadzili wiele rozmów z potencjalnymi świadkami. Zabezpieczono też ślady biologiczne i dokładnie sprawdzono miejsce zdarzenia.

– W trakcie czynności procesowych policjanci wytypowali sprawce tego przestępstwa i doprowadzili do jego zatrzymania. Sprawcą okazał się 23-letni mieszkaniec powiatu nowotomyskiego. Mężczyzna został zatrzymany i przetransportowany do policyjnego aresztu. Zebrany w tej sprawie materiał dowodowy pozwolił prokuratorowi prowadzącemu śledztwo przedstawić sprawcy zarzut usiłowania zabójstwa. W piątek 11 lutego mężczyzna decyzją Sądu Rejonowego w Grodzisku Wielkopolskim został tymczasowo aresztowany – dodaje komisarz Sikorski.

Jak nieoficjalnie udało się ustalić, powodem sprzeczki pomiędzy mężczyznami miała być kobieta. Tych informacji nie potwierdzają jednak policjanci.

Usiłowanie zabójstwa jest przestępstwem zagrożonym karą od 8 lat do 25 lat pozbawienia wolności, albo karą dożywotniego więzienia.

/Głos Wielkopolski/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!