Wiadomości

Grecja zakończyła budowę 40-kilometrowego muru wzdłuż granicy z Turcją

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grecja poinformowała, że ​​zakończyła budowę 40-kilometrowegp muru wzdłuż swojej granicy z Turcją,. Ma on zapobiegać próbom przedostania się do Europy osób ubiegających się o azyl po zajęciu Afganistanu przez Talibów.

Wydarzenia w Afganistanie wzmogły w Unii Europejskiej obawy dotyczące powtórki kryzysu migracyjnego z 2015 r., kiedy to prawie milion osób, uciekając przed przed wojnami i biedą na Bliskim Wschodzie, przedostało się z Turcji do Grecji, następnie kierując się na północ, do bogatszych krajów UE.

Kryzys w Afganistanie stworzył „zagrożenie falą migrantów”, powiedział grecki minister obrony Michalis Chrysochoidis po wizycie w regionie Evros w piątek i po rozmowie z ministrem obrony i szefem sił zbrojnych.

„Nie możemy biernie czekać na możliwy napływ migrantów. Nasze granice muszą pozostać bezpieczne i nienaruszalne” – powiedział Chrysochoidis, dodając, że zakończono prace przy budowie muru oraz przy tworzeniu systemu monitoringu wzdłuż granicy z Turcją.

Grecja zaostrzyła w ostatnich miesiącach politykę migracyjną, grodząc obozy dla migrantów i ogłaszając ogólnoeuropejskie przetargi na budowę dwóch zamkniętych obiektów na wyspach Samos i Lesbos w pobliżu wybrzeża Turcji.

Czytaj też:

Tak Turcja uszczelnia swoją granicę i dlatego migranci wybierają trasę przez Polskę

/ekathimerini.com//

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!