Wiadomości

Granty od Fundacji Batorego. Wśród beneficjentów KOD i Iustitia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Ponad 2 miliony euro przyznała Fundacja im. Stefana Batorego z funduszu Aktywni Obywatele. Beneficjentami rozstrzygniętego w środę konkursu zostały znane z działalności politycznej organizacje – m.in. stowarzyszenie sędziów Iustitia, Komitet Obrony Demokracji czy Akcja Demokracja.

Dofinansowanie na łączną kwotę ponad 2 milionów euro otrzymały 22 organizacje. Konkurs Aktywni Obywatele finansowany jest z Norweskiego Mechanizmu Finansowanego. Maksymalną kwotę wsparcia w wysokości 100 tysięcy euro otrzymały m.in. Stowarzyszenie Sędziów Polskich „Iustitia”, Komitet Obrony Demokracji, Akcja Demokracja, czy stowarzyszenie Miłość Nie Wyklucza. Taka sama kwota wpłynie na konto fundacji Ośrodek Kontroli Obywatelskiej OKO, wydającej portal oko.press.

Jak czytamy na stronie Fundacji zajmuje się ona „wspieraniem rozwoju demokracji i społeczeństwa obywatelskiego – społeczeństwa ludzi świadomych swoich praw i obowiązków, angażujących się w sprawy swojej społeczności lokalnej, swojego kraju i społeczności międzynarodowej”. Do zadań fundacji należą: „poprawa polskiej demokracji, wzmacnianie roli instytucji obywatelskich w życiu publicznym”. Fundacja deklaruje, że jest „niezależna od instytucji państwowych i prawnych”. W radzie organizacji zasiadają m.in. Andrzej Rychard, Jan Krzysztof Bielecki, Agnieszka Holland, Marcin Matczak czy Andrzej Olechowski.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!