Wiadomości

Biedronka wprowadza limity sprzedaży…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Sieć sklepów Biedronka zdecydowała o wprowadzeniu limitu sprzedaży cukru. Klienci będą mogli jednorazowo kupić 10 kilogramów tego produktu.

O sprawie informuje portal wirtualnemedia.pl. W ostatnich tygodniach media społecznościowe obiegły zdjęcia pustych półek w sklepach największych sieci supermarketów w Polsce. Kłopoty nie ominęły także Biedronki, która jest jednym z najpopularniejszych dyskontów w kraju. Jak się okazuje, kierownictwo sieci postanowiło wprowadzić limity sprzedaży cukru, ponieważ towar ten z racji atrakcyjnej ceny, zaczął znikać ze sklepów w błyskawicznym tempie.

W przesłanym Wirtualnym Mediom oświadczeniu przedstawiciel spółki informuje o przyczynach wprowadzonego od 20 lipca limitu sprzedaży 10 kilogramów cukru na jeden paragon.

“Od pewnego czasu obserwujemy, że w związku z malejącą dostępnością tego produktu na polskim rynku, niektórzy klienci nabywają w naszych sklepach niedetaliczne ilości cukru. Na podstawie analizy paragonów można stwierdzić, że nabywcami są przedsiębiorcy, a nie gospodarstwa domowe. To najlepszy dowód atrakcyjności ceny cukru w sieci Biedronka – od 3,49 zł za kg w obecnej ofercie – jednak naszym celem jest zapewnienie jak największej dostępności tego produktu dla wszystkich klientów” – czytamy w piśmie przesłanym przez Marcina Hadaja, menedżera ds. komunikacji korporacyjnej w sieci Biedronka.

Jak dotąd na podobny krok zdecydowali się właściciele niemieckiej sieci sklepów Aldi. W marketach tej marki klienci mogą kupić maksymalnie 5 kg cukru na paragon.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!