Polska Wiadomości

Grand Press odwołało nagrodę za nominację za najlepszy wywiad

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal presss.pl podczas obrad jury Grand Press w dniu 3 grudnia br. większość jego członkiń i członków wyraziła zastrzeżenia wobec decyzji jurorów preselekcyjnych w stosunku do jednego materiału z kategorii Wywiad. Jednocześnie stwierdzono, że zgodnie z regulaminem jury nie ma możliwości usunięcia jakiejkolwiek pracy na tym etapie konkursu.

Zdaniem większości jurorów jeden z nominowanych do finału materiałów nie spełnia wszystkich warunków konkursu, którymi są:

– wybitne walory warsztatowe,
– znaczenie materiału dla opinii publicznej,
– ciekawy, indywidualny charakter materiału,
– zachowanie standardów etycznych dziennikarstwa.

Co więcej, na tym etapie prac jury nie ma już możliwości obiektywnej i sprawiedliwej oceny wszystkich pozostałych zgłoszonych w tej kategorii materiałów.

W tej sytuacji jako organizator konkursu podjąłem decyzję o rezygnacji w tym roku z wręczenia nagród w kategorii Wywiad.

Za tę trudną sytuację przepraszam wszystkich nominowanych do tej nagrody w tym roku oraz pozostałych jurorów. Zapewniam, że w przyszłorocznym konkursie wręczymy nagrody w tej kategorii osobno za rok 2020 i za 2021 oraz dołożymy wszelkich starań, również dotyczących zmian w regulaminie konkursu, aby uniknąć podobnej sytuacji w przyszłości.

5 tys. złotych, których nie otrzyma w tym roku laureat/ka tej kategorii, przekażemy na istotny cel społeczny.

Jako organizator konkursu Grand Press przyjmuję pełną odpowiedzialność za tę decyzję, świadom, że żadne rozwiązanie nie będzie w pełni satysfakcjonujące dla wszystkich zainteresowanych.

Autor: Andrzej Skworz

Źródło: press.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!