Wiadomości

Piotr Duda odpowiada na skandaliczne słowa Nowackiej: Gdyby nie oni, byłaby dzisiaj Pani podrzędnym członkiem PZPR

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mam nadzieję, że została w pani resztka przyzwoitości, dlatego zwracam się jako szef „Solidarności”, były szef Śląsko-Dąbrowskiej „Solidarności”, a także Ślązak mający górników nie tylko w rodzinie, ale i wśród wielu przyjaciół, że znajdzie pani w sobie resztki przyzwoitości i przeprosi za te haniebne i niedopuszczalne słowa – zwrócił się do Barbary Nowackiej Piotr Duda.

Barbara Nowacka w programie #RZECZoPOLITYCE komentowała działania policji w czasie proaborcyjnych protestów. W swojej wypowiedzi wspomniała reakcję funkcjonariuszy na blokadę Trasy Łazienkowskiej. Jej słowa wielu komentatorów przyjęło z oburzeniem.

– Tam siedziały nastoletnie osoby, młodzi ludzie. To nie byli górnicy z przodka, których trzeba gazem i tarczami rozpędzać, tylko można faktycznie zdjąć tę blokadę szybko i sprawnie – powiedziała posłanka Koalicji Obywatelskiej.

Nowackiej odpowiedział w rozmowie z serwisem Tysol.pl przewodniczący NSZZ „Solidarność”.

– Wypowiedź Barbary Nowackiej, że górników trzeba pałować i traktować gazem, bo są górnikami, a lewackich agresywnych zadymiarzy, dopuszczających się ohydnych czynów już nie, to typowy przejaw „tolerancji i szacunku” tego środowiska, jaki mamy okazję obserwować przez ostatnie miesiące. I do tego wyrażony z okazji Barbórki – powiedział Piotr Duda.

Jak stwierdził, dla Nowackiej ciężko pracujący ludzie, walczący o miejsca pracy to gorsza kategoria społeczeństwa, której pałowanie jest oczywistością.

– Teraz już nie dziwi, że gdy w 2015 roku strzelano do górników z JSW, pani Nowacka milczała. Wstyd! – dodał.

Szef „Solidarności” podkreślił, że to właśnie między dzięki reprezentującemu przez niego Związkowi, współtworzonemu przez górników mamy dziś w Polsce demokrację.

– To nic, że za chwilę będziemy mieli kolejną rocznicę wprowadzenia stanu wojennego i masakry – GÓRNIKÓW! z Kopalni Wujek, którzy oddali życie, aby pani Nowacka mogła żyć w wolnej demokratycznej Ojczyźnie i być posłem. Tak na marginesie gdyby nie górnicy pani Nowacka byłaby dzisiaj podrzędnym członkiem PZPR-u – mówił dalej.

Piotr Duda zwrócił uwagę, że tacy ludzie jak Nowacka czasem się zapominają i pokazują, kim tak naprawdę są.

– A są pełni frazesów o tolerancji, szacunku i empatii, a w istocie, to źli ludzie, pełni pogardy i zakłamania – ocenił.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!