Europa Wiadomości

W Wielkiej Brytanii zakazano “zmiany płci” dla dzieci poniżej 16 roku życia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal pch24.pl brytyjski sąd orzekł, że dzieci poniżej 16 roku życia nie mają wystarczającej świadomości w sprawie decyzji o tzw. zmianie płci. O wyroku Wysokiego Trybunału Sprawiedliwości poinformowała organizacja Human Life International-Polska.

Sprawa dotyczy londyńskiej kliniki, która zajmuje się „identyfikacją płciową w rozwoju dzieci”. Skargę na jej działalność złożyły 23-letnia kobieta i matka 16-letniej autystycznej dziewczynki oczekującej na rozpoczęcie tej kontrowersyjnej „terapii”.

Według 23-latki, w klinice kilka lat temu była traktowana jak „królik doświadczalny”, a lekarze nie przeprowadzili właściwej oceny psychiatrycznej i powinni byli mocniej kwestionować jej decyzję o staniu się mężczyzną w wieku kilkunastu lat.

Do sprawy odniósł się ks. prof. Paweł Bortkiewicz, bioetyk. Podkreślił, że działania tej kliniki pokazują, iż dochodzi do procederów radykalnego uprzedmiotowienia człowieka.

– W samym punkcie wyjścia mamy tutaj do czynienia z odmówieniem młodemu człowiekowi prawa do decydowania i określania swojej świadomości, tożsamości. To jest odebranie człowiekowi, pacjentowi podstawowych praw, który jest traktowany z góry jako bezwolny przedmiot, którym można dowolnie manipulować i wykorzystywać jako obiekt eksperymentów. Nagle się okazuje, że ten człowiek, który rzekomo jest pozbawiony mocy decydowania i świadomego oceniania swojego życia, wypowiada zdanie kluczowe, że czuł się traktowany jak królik doświadczalny – powiedział ks. prof. Paweł Bortkiewicz.

Według brytyjskiego sądu, stosowanie tzw. blokerów dojrzewania jest terapią eksperymentalną i w większości przypadków nie można ich podawać dzieciom, próbującym zmienić płeć biologiczną bez odwołania się lekarzy w każdym konkretnym przypadku do decyzji sądu.

Zdaniem mediów, do londyńskiego Ośrodka Zmiany Identyfikacji Płciowej w latach 2018-19 skierowano ponad 2,5 tys. dzieci, niektóre z nich mają mniej niż trzy lata.

To małe zwycięstwo w długiej wojnie o normalność.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!