Wiadomości

Gowinowcy stawiają Kaczyńskiemu ultimatum: Ci politycy muszą odejść z rządu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Od tego, czy odwołani zostaną z rządu Michał Cieślak, Zbigniew Gryglas i Jacek Żalek, którym Porozumienie wycofało rekomendację, zależy spójność Zjednoczonej Prawicy – mówiła w poniedziałek w TVN24 rzeczniczka Porozumienia Magdalena Sroka.

Sroka byłą w „Rozmowie Piaseckiego” w TVN24 pytana o wycofanie rekomendacji dla trzech członków rządu – ministra-członka RM Michała Cieślaka, wiceministra aktywów państwowych Zbigniewa Gryglasa i wiceministra funduszy i polityki regionalnej Jacka Żalka.

– Ci panowie złamali statut. Na tej podstawie zostali wydaleni z partii, a co za tym idzie została im wycofana rekomendacja – powiedziała Sroka. Dodała, że “w tej chwilę nie widzi innej możliwości”, niż odwołanie ich z rządu przez premiera Mateusza Morawieckiego.

Pytana, co Porozumienie zrobi, jeśli premier będzie lekceważył żądanie odwołania tej trójki, Sroka zaznaczyła, że „to chyba nie jest kwestia, która postawi na szali dalsze istnienie rządu”.

– Spójność Zjednoczonej Prawicy mocno zależy od tego, czy uznawane będzie wycofanie naszych rekomendacji dla tych ministrów” – powiedziała rzeczniczka Porozumienia.

Dopytywana, czy dymisja Jarosława Gowina jest możliwa i co się musi stać, by wicepremier i szef resortu rozwoju, pracy i technologii z powrotem uczestniczył w posiedzeniach rady koalicji Zjednoczonej Prawicy przyznała, że „temat tych wycofanych rekomendacji jest dość istotny”. Wyraziła zarazem nadzieję, że jak będzie ogłoszony następny termin posiedzenia rady koalicji „ta sytuacja będzie na tyle klarowna, że Jarosław Gowin jako prezes partii Porozumienie się na nią uda”.

/tysol.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!