Wiadomości

Rzecznik Prasowy Agencji Uzbrojenia o zalewającej internet fali dezinformacji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W związku z nasilającymi się działaniami dezinformacyjnymi w obszarze modernizacji technicznej Polskich Sił Zbrojnych, których źródłem często są rozpoznawalne osoby podające się za „ekspertów”, należy zawsze pytać autora o źródła podawanych rewelacji – może to być celowy fake news” – pisze na twitterze ppłk Krzysztof Płatek.

“W ostatnim czasie przedmiotem fałszywych informacji #fakenews były rzekome doniesienia o problemach licencyjnych związanych z produkcją haubic KRAB, pozyskaniem zagranicznego systemu wieżowego zamiast ZSSW-30, czy deklaracje o pozyskaniu czołgów K2 w wersji wydłużonej” – zwraca uwagę ppłk Płatek.

“Kolportowane przez dezinformatorów informacje #fakenews nie tylko godzą w dobre imię instytucji odpowiedzialnych za sferę bezpieczeństwa, ale są też szkodliwe dla procesu modernizacji technicznej, którego celem jest zapewnienie wymaganych zdolności obronnych Polskich Sił Zbrojnych” – podkreśla rzecznik prasowy Agencji Uzbrojenia.

“W związku z powyższym prowadzone dotychczas przez Agencję Uzbrojenia działania mające na celu zwalczanie dezinformacji ulegną zintensyfikowaniu. Wyjaśnienia będą konfrontowały fakty i stan bieżący ze spekulacjami autorów fake news. Dyskusja bez podania źródeł będzie bezcelowa” – podsumowuje Krzysztof Płatek.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!