Wiadomości

Gowin zapewnia Donalda Tuska o gotowości do współpracy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Porozumienie Jarosława Gowina zadeklarowało gotowość do prac nad zmianą konstytucji, o której mówił na konwencji PO Donald Tusk.

– W związku z licznymi sporami, które nasz rząd toczy z instytucjami unijnymi, pojawił się postulat premiera Donalda Tuska, aby zmienić konstytucję i wprowadzić do niej przepisy mówiący o tym, że Polska może wyjść z Unii Europejskiej jedynie większością 2/3 – mówił Gowin podczas środowej konferencji prasowej w Sejmie.

– Jako Porozumienie nie tylko deklarujemy gotowość przystąpienia do prac nad zmianą konstytucji. My proponujemy konkretne zapisy – dodał.

Gowin powiedział, że w latach 2010-2011 stał na czele komisji konstytucyjnej, która z inicjatywy prezydenta Bronisława Komorowskiego przygotowała gotowy rozdział polskiej konstytucji, regulujący relacje między naszym krajem a UE.

– W tym rozdziale mowa jest także o warunkach wystąpienia z Unii Europejskiej i mowa jest dokładnie o takich rozwiązaniach, które proponuje premier Donalda Tusk, a więc ustawa przyjmowana większością co najmniej 2/3 posłów, co najmniej 2/3 senatorów, wniosek prezesa Rady Ministrów do prezydenta i na końcu decyzja głowy państwa – tłumaczył.

Zapowiedział, że jeszcze dzisiaj zwróci się do wszystkich szefów partii reprezentowanych w parlamencie, aby “wokół tego projektu rozpocząć pracę ponad podziałami rząd-opozycja”.

Przypomnijmy: 10 lutego 1976 roku Sejm PRL uchwalił poprawki do Konstytucji PRL, wprowadzając m.in. zapis o przyjaźni z ZSRR. 15 lat później ZSRR przestał istnieć…

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!