Wiadomości

Gliński: Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne przepisy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– Ten wirus się rozprzestrzenia mimo wprowadzonych restrykcji. Myślę, że te restrykcje będą musiały być jeszcze poważniejsze. Sytuacja jest poważna, czeka nas trudny czas, nie wiadomo kiedy on się skończy. Musimy być wszyscy odpowiedzialni – powiedział w niedzielę Polsat News wicepremier Piotr Gliński.

– Izolacja musi być zachowana w sklepach, w miejscach pracy, w środkach komunikacji publicznej. Musimy pamiętać, że to jest wyjątkowy czas – podkreślił minister kultury i dziedzictwa narodowego.

Wicepremier podkreślił, że „niestety podczas tego weekendu pojawiły się dość duże zbiorowiska osób w różnych miejscach publicznych”.

– Musimy bardzo uważać. Nic nie jest dokończone. Raczej musimy się spodziewać pogłębienia różnych problemów, bo tak jest dookoła – dodał.

– Będziemy musieli najprawdopodobniej wprowadzić jeszcze bardziej rygorystyczne, administracyjne przepisy. Musimy wprowadzić obostrzenia administracyjne w miejscach pracy, w sklepach. Nie możemy łamać tych zasad, o których mówimy – powiedział Gliński.

Zapytany o to, czy zostanie ograniczona liczba osób wpuszczana do sklepów, odpowiedział, że „najprawdopodobniej także i to”. – Powinniśmy sami o tym pamiętać. Ludzie ustawiają się w kolejkach w odpowiedni sposób, ale nie wszędzie – mówił.

Wicepremier, zapytany, czy te obostrzenia pojawią się w przyszłym tygodniu, odpowiedział: „one będą szybciej”.

/polsatnews.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!