Wiadomości

209 osób zarażonych koronawirusem zmarło w Wielkiej Brytanii w ciągu ostatniej doby

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liczba zgonów spowodowanych przez koronawirusa w Wielkiej Brytanii wzrosła o 209 – do 1.228. Liczba zakażonych wzrosła do 19.522.

Dramatyczne wieści docierają do nas także z Belgii, gdzie odnotowano 1.702 nowe przypadki zakażenia koronawirusem, przez co liczba osób zakażonych przekroczyła 10 tysięcy. 867 pacjentów przebywa na oddziałach intensywnej terapii. Z powodu zarażenia koronawirusem zmarło w Belgii już 431 osób. Kilka zgonów odnotowano również w kategorii wiekowej 25-44 lata.

Dramatyczna sytuacja ma miejsce w Hiszpanii. O 838 wzrosła tam w ciągu ostatniej doby liczba osób zmarłych z powodu koronawirusa – poinformowało ministerstwo zdrowia. Tym samym liczba zgonów z powodu Covid-19 wzrosła do 6.528. W Hiszpanii zakażonych jest ponad 78 tysięcy osób.

Kolejny tragiczny rekord w Hiszpanii – 838 zgonów w ciągu ostatnich 24 godzin

Obecnie to Zachodnia Europa stanowi epicentrum pandemii, choć coraz straszniejsze wieści docierają też do nas z USA – o ile bowiem w takich krajach jak Chiny, Korea Południowa czy Japonia udało się w jakimś stopniu opanować sytuację, o tyle w USA i w Europie Zachodniej sytuacja jest naprawdę dramatyczna. Szczególnie dramatyczna sytuacja wciąż panuje właśnie w Hiszpanii, a także we Włoszech.

/wk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!