Europa Wiadomości

George Soros został uznany drugą najbardziej wpływową osobą na Ukrainie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com kijowska gazeta „Vesti” umieściła George’a Sorosa na drugim miejscu na liście „100 najbardziej wpływowych osób i wydarzeń na Ukrainie”. Na pierwszym miejscu znalazł się prezydent Ukrainy, Wołodymyr Zełenski.

Znany lewicowy finansista po raz pierwszy znalazł się na liście przygotowywanej przez gazetę „Vesti”. „Należy do osób, które mają największy wpływ na władzę wykonawczą i legislacyjną” – napisano.

Dodano, żeGeorge Soros wpływa na różne decyzje poprzez dziesiątki organizacji politycznych, które finansuje. Jego macki sięgają nawet Gabinetu Ministrów, a niedawny konflikt w rządzie wybuchł z powodu właśnie jego osoby.

Według prasy Fundacje Społeczeństwa Otwartego Sorosa bezpośrednio finansowały również znane na Ukrainie osoby.

Pieniądze płynęły m.in. do byłego prezydenta Gruzji i byłego szefa administracji regionu Odessy – Micheila Saakaszwiliego, doradcy prezydenta Zełenskiego – Swietłany Zaliszczuk oraz wpływowego, unioentuzjastycznego dziennikarza Mustafy Nayyema.

Ten ostatni został w 2019 roku mianowany zastępcą dyrektora generalnego ukraińskiej firmy obronnej Ukroboronprom.

W niedawnym wywiadzie dla „New York Timesa” George Soros powiedział, że tacy przywódcy jak Donald Trump, Matteo Salvini czy Viktor Orban, „są tymczasowymi aberracjami”, a „globalizm w najbliższej przyszłości zwycięży nacjonalizm”.

Zdziwieni?

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!