Świat Wiadomości

Donald Trump powiedział, że ma nadzieję, że liczba ofiar koronawirusa nie przekroczy 100 tys.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak zawiadamia portal rp.pl prezydent Donald Trump przekazał, że Biały Dom ma nadzieję na mniej niż 100 tys. ofiar śmiertelnych epidemii koronawirusa. Jeszcze w poniedziałek amerykańskie władze informowały o możliwych 60-70 tys. zgonów.

– Miejmy nadzieję, że znajdziemy się poniżej tej 100 tys. ofiar śmiertelnych, co mimo wszystko jest straszną liczbą – mówił w piątek amerykański prezydent.

Już w marcu dr Anthony Fauci, dyrektor Instytutu Alergii i Chorób Zakaźnych w USA, doradzający prezydentowi Donaldowi Trumpowi w kwestii walki z epidemią koronawirusa, mówił, że kraj powinien przygotować się na taką liczbę ofiar.

Inaczej statystyki przedstawiał Trump w poniedziałek. – Straciliśmy wiele osób, ale jeśli spojrzeć, jakie były pierwsze prognozy – 2,2 miliona – prawdopodobnie zmierzamy do 60,000, 70,000 ofiar – mówił prezydent.

W środę liczba ofiar epidemii przekroczyła 60 000, mniej Amerykanów zginęło podczas wojny w Wietnamie. Do piątkowego popołudnia zginęło co najmniej 63 260 osób – wynika z raportu agencji Reutersa.

Jak oceniacie tą niefortunną wypowiedź?

Źródło: rp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!