Wiadomości

George Soros podatku dochodowego nie płacił, bo… oficjalnie nie miał dochodów

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Finansista i miliarder George Soros, aktywnie wspierający lewicowo-liberalne organizacje i środowiska, przekazał na ich rzecz miliony dolarów oraz miliardy własnej Fundacji Społeczeństwa Otwartego w latach, w których nie zapłacił ani centa federalnego podatku dochodowego – podaje portal Breitbart. Powołuje się przytym na dokumenty podatkowe uzyskane przez ProPublica.

George Soros nie płacił podatku przez trzy lata z rzędu. Portal Breibart zauważa, że w tym samym czasie Soros, założyciel Fundacji Społeczeństwa Otwartego (Open Society Foundation), miał miliardy dolarów na to, by dotować lewicowe fundacje i angażować się sprawy przeciwników reelekcji Donalda Trumpa. Źródło wskazuje, że wydał miliony dolarów na kampanie wyborcze lewicowych prokuratorów w całym kraju.

„Co więcej, w 2017 r. Soros przekazał oszałamiające 18 mld dolarów własnej organizacji” – informuje Breibart i zauważa, że „New York Times” opisał to jako „jeden z największych transferów bogactwa dokonanych kiedykolwiek przez prywatnego darczyńcę na rzecz jednej fundacji”.

Media cytują rzecznika Sorosa, który tłumaczy, że między 2016 a 2018 r. miliarder stracił pieniądze na inwestycjach, dlatego nie płacił federalnego podatku dochodowego. Podkreślił przy tym, że finansista „od dawna jest zwolennikiem wyższych podatków dla najbogatszych Amerykanów”.

Podobnie rzecz się ma z innymi miiiarderami:

25 najbogatszych Amerykanów płaciło znikome kwoty podatku dochodowego

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!