Wiadomości

Gdzie się podział rydwan, na który miasto Gdańsk wydało 150 tys. zł?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

147.600 zł – tyle dokładnie Urząd Miejski w Gdańsku wydał na dzieło Joanny Rajkowskiej „Rydwan”. Jak informuje Radio Gdańsk, transakcja sfinalizowana została 20 września ub.r. Stroną sprzedającą była firma Letrangere Limited z Wielkiej Brytanii. Co ciekawe, rydwan zakupił Wydział Programów Rozwojowych.

„Początki projektu Rydwan wiążą się ze snem artystki, która została zaproszona na śniadanie do Galerii Serpentine i zaspała. Obraz ze snu przedstawiał mały, dwukołowy pojazd ciągnięty przez konie, nieco zagubiony wśród wielkiej ilości samochodów na Edgware Road” – czytamy w opisie dzieła na stronie internetowej artystki.

„Projekt polegał więc na zmaterializowaniu snu: budowie rydwanu, wynalezieniu dzisiejszej jego formuły bez konkretnego historycznego wzorca; rydwanu oddanego następnie w użytkowanie ludziom w dzielnicy zlokalizowanej w pobliżu Edgware Road w Londynie. Rydwan został wyrzeźbiony z litego drewna przez partnera artystki i nią samą, a następnie pomalowany na złoty kolor, z czerwono-pomarańczowymi i turkusowymi elementami tak, aby mógł wtopić się w londyńską ulicę” – możemy się dowiedzieć o tym wiekopomnym dziele.

Radio Gdańsk próbowało dowiedzieć się, gdzie w przestrzeni miejskiej znajduje się „Rydwan” i dlaczego urząd miejski wydał na niego tak duże pieniądze. Niestety, pytania te jak na razie pozostały bez odpowiedzi…

/radiogdansk.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!