Gospodarka Polska Wiadomości

„Gazeta Wyborcza” z największym spadkiem sprzedaży kioskowej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Liderem pod względem średniej sprzedaży w kioskach w styczniu br. był „Fakt”. Większość dzienników odnotowały spadki, a najwięcej straciła „Gazeta Wyborcza”. Zyskały tylko „Rzeczpospolita” i „Gazeta Giełdy Parkiet” – wynika z analizy Wirtualnemedia.pl.

Z danych Związku Kontroli Dystrybucji Prasy, opracowanych przez portal Wirtualnemedia.pl wynika, że w samych kioskach i salonikach prasowych w styczniu 2017 roku „Fakt” (Ringier Axel Springer Polska) sprzedawał się średnio w liczbie 276.769 egz. W porównaniu do analogicznego miesiąca 2016 roku średnia sprzedaż egzemplarzowa tego dziennika zmniejszyła się o 11,19 proc. W tym kanale dystrybucji rozchodziło się 98,92 proc. sprzedawanych egzemplarzy „Faktu”.

Wiceliderem był „Super Express” (ZPR Media) ze średnim wynikiem na poziomie 136.341 egz., notując spadek o 9,83 proc. Sprzedaż kioskowa tej gazety stanowiła 99,44 proc. sprzedaży ogółem „SE”, co jest najwyższym wynikiem w zestawieniu.

Podium uzupełnia „Gazeta Wyborcza” (Agora), której średnia sprzedaż egzemplarzowa wydań drukowanych zmalała w ciągu roku najbardziej w zestawieniu – o 24,75 proc. i wyniosła 80.742 egz. Udział sprzedaży kioskowej „GW” w sprzedaży ogółem wyniósł 68,28 proc.

Największym wzrostem średniej sprzedaży egzemplarzowej wydań drukowanych pochwalić się mogła „Rzeczpospolita” (Gremi Business Communication), której średni wynik poszedł do góry o 16,62 proc. do 12.851 egz. Tytuł ten zajął miejsce siódme.

/www.wirtualnemedia.pl/

 

Kłamstwo Michnika wyrzuć do śmietnika, wspieraj polskie media:

Magna Polonia numer 3/2017

 

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!