Wiadomości

Gadowski: KRRiT powinna nałożyć na TVN wielomilionową karę za reportaż o “urodzinach Adolfa Hitlera”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

– To nie było przeniknięcie do grupy przestępczej do której nie da się inaczej wejść i opowiedzieć o tym, co w niej się dzieje. To była prowokacja mająca na celu wymuszenie przestępczego zachowania – powiedział w rozmowie z portalem wpolityce.pl red. Witold Gadowski.

– Można mówić o udziale w przestępstwie. Nie ma to nic wspólnego z rzemiosłem dziennikarskim. Była to polityczna prowokacja, która dyskwalifikuje jej uczestników. Tak nie zachowują dziennikarze. Rażąco naruszyli warsztat dziennikarski. Nie powinni tytułować się mianem dziennikarzy. To prowokatorzy polityczni i powinni za to odpowiedzieć – tłumaczył red. Gadowski.

– Niewyciąganie konsekwencji wobec tak jawnie sprzecznych z warsztatem dziennikarskim działań jest tchórzostwem. Cały czas czekam na działania KRRiT. SDP będzie wnioskował do Rady o wyciągnięcie konsekwencji wobec TVN. Reportaż wywołał ogromną, międzynarodową akcję przeciw Polsce. Szkody wyrządzone państwu polskiemu przez materiał telewizji TVN są ogromne. TVN powinien zostać ukarany przez państwo polskie. Telewizję powinny dosięgnąć konsekwencje natury medialnej i karnej – mówił dziennikarz.

Czytaj całość:
https://wpolityce.pl/media/422371-gadowski-krrit-powinna-nalozyc-na-tvn-wielomilionowa-kare

Czytaj też:

Witold Gadowski: Wystrychnęli mnie na dudka!

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!