Wiadomości

Gabriel Janowski wskazuje, kto według niego miał go otruć narkotykami

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gabriel Janowski opublikował w sieci nowe nagranie. „Pytacie mnie Państwo w komentarzach i wiadomościach prywatnych, kto podał mi narkotyki 16 stycznia 2000 r.? Odpowiadam” – napisał.

Janowski w czasach PRL- był aktywnym opozycjonistą. Będąc posłem na sejm w latach 1997-2001 zasiadał w Komisji Skarbu Państwa, gdzie sprzeciwiał się prywatyzacji m. in. polskich cukrowni i mleczarni. 16 stycznia 2000 roku media obiegły nagranie z sejmu ukazującego posła Gabriela Janowskiego, gdy skakał w miejscu oraz całował kobiety i mężczyzn po rękach. Działo się to przed debatą nt. odwołania ministra skarbu Emila Wąsacza. Były minister rolnictwa opublikował w mediach społecznościowych dokument, z którego wynika, że 16 stycznia 2000 r. został „otruty przez podanie narkotyków”. To zdaniem polityka wyjaśnia, dlaczego w trakcie sejmowej debaty tamtego dnia zachowywał się w nietypowy sposób.

Gabriel Janowski publikuje dokument: „Zastosowane mogły być różne i silne narkotyki”

Teraz Janowski opublikował w sieci nowe nagranie. „Pytacie mnie Państwo w komentarzach i wiadomościach prywatnych, kto podał mi narkotyki 16 stycznia 2000 r.? Odpowiadam” – napisał.

– Pytacie, kto mi to zrobił. Kto tak niegodziwie wobec mnie postąpił. Otóż środki narkotyczne podał mi Zygmunt Hortmanowicz, lekarz z wykształcenia. Mój zastępca w związku. Został zarejestrowany przez Służbę Bezpieczeństwa 20 sierpnia 1971 r. Nie podano przyczyny zarejestrowania. Ten fakt zamachu na mnie miał miejsce 16 stycznia 2000 r. – mówi na nagraniu były polityk.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!