Wiadomości

Gabriel Janowski publikuje dokument: „Zastosowane mogły być różne i silne narkotyki”

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Gabriel Janowski w czasach PRL- był aktywnym opozycjonistą. Będąc posłem na sejm w latach 1997-2001 zasiadał w Komisji Skarbu Państwa, gdzie sprzeciwiał się prywatyzacji m. in. polskich cukrowni i mleczarni. 16 stycznia 2000 roku media obiegły nagranie z sejmu ukazującego posła Gabriela Janowskiego, gdy skakał w miejscu oraz całował kobiety i mężczyzn po rękach. Działo się to przed debatą nt. odwołania ministra skarbu Emila Wąsacza.

„Doktor Arwid Hansen w styczniu 2000 roku, czyli natychmiast po wydarzeniach – wydał niezależną ekspertyzę, która potwierdza, iż w dniu 16 stycznia 2000 roku zostałem celowo otruty narkotykami. Cel działania był świadomy i miał on mnie wyeliminować z życia społecznego” – pisze były poseł w mediach społecznościowych.

„Doktor Arwid Hansen w styczniu 2000 roku, czyli natychmiast po wydarzeniach – wydał niezależną ekspertyzę, która potwierdza, iż w dniu 16 stycznia 2000 roku celowo zostałem otruty narkotykami. Cel działania był świadomy i miał on mnie wyeliminować z życia społecznego. Ekspertyza została przesłana do ówczesnego Marszałka Sejmu M. Płażyńskiego, Prezydenta RP – A. Kwaśniewskiego czy Premiera prof. J. Buzka. Pisałem także do Prokuratora Generalnego RP. Bez rezultatu. Żaden nie podjął interwencji, mimo że byłem w tamtym czasie Posłem RP” – dodaje Gabriel Janowski.

„Może po latach – na chłodno historia w sposób obiektywny potraktuje tamte wydarzenia. Jestem to winien mojej najbliższej rodzinie, która w tamtych dniach przeżyła prawdziwy koszmar” – pisze były poseł, załączając skan pisma.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!