Wiadomości

Dowództwo WOT gotowe do wyrzucenia żołnierza, który zerwał flagę LGBT

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Doniesienia medialne o tym, że człowiek mogący być żołnierzem WOT zerwał tęczową flagę najwyraźniej wywołały lęk w szeregach tej formacji, na co zdaje się wskazywać reakcja rzecznika tego rodzaju sił zbrojnych.

Jak czytamy na portalu kresy.pl, sprawa dotyczy zdarzenia jakie miało miejsce w Legnicy. Monitoring lokalu La Musica Club zarejestrował mężczyznę zdzierającego z jego muru flagę będącą symbolem ruchu homoseksualistów i transseksualistów. Widać na nim wyraźnie twarz mężczyzny, który zdołał, chwytając za koniec flagi, wyłamać ją.

Nagranie to upowszechniła jako pierwsza menadżerka klubu Anna Skupień. Szybko miała otrzymać zawiadomienie od różnej maści konfidentów, którzy zidentyfikowali osobę, która zerwała flagę. Tym tropem poszli redaktorzy portalu TuLegnica.pl, którzy sami porównali kadr z monitoringu, ze zdjęciami osoby wskazanej przez anonimów zamieszczonymi na Facebooku.

„Na zamieszczonych tam zdjęciach wygląda identycznie jak na na filmie z monitoringu, tyle że zamiast niebieskiej koszulki i czapeczki z daszkiem nosi mundur oraz beret Wojsk Obrony Terytorialnej albo wojskowy bawełniany t-shirt z logo WOT i biało-czerwoną flagą na rękawie” – uznała redakcja lokalnego portalu.

Tymczasem menadżerka lokalu, który wywiesił tęczową flagę powiedziała – „Mieliśmy tyle telefonów, że praktycznie mamy już pewność, kto to jest. Dla formalności czekamy jeszcze tylko na potwierdzenie z policji”.

Asp. Anna Tersa z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Legnicy zadeklarowała, że do legnickich funkcjonariuszy w środę rano wpłynęło zawiadomienie w tej sprawie. Odniósł się do niej także kpt. Witold Sura, rzecznik prasowy Dowództwa WOT, który zapowiedział, że „Jeśli to się potwierdzi, zostanie wydalony ze służby” ponieważ „Takie osoby w naszych strukturach nie mogą służyć”. Aż strach pomyśleć, jaka byłaby reakcja w obliczu autentycznego zagrożenia, skoro taką reakcję wywołały pohukiwania agresywnych aktywistów.

/kresy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!