Wiadomości

Funkcjonariusze CBA weszli do domu byłego komendanta głównego policji

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Funkcjonariusze CBA weszli do domu byłego komendanta głównego policji Zbigniewa Maja w Kaliszu.

– Gdańscy agenci CBA zatrzymali byłego komendanta głównego policji Zbigniewa M. – poinformował Piotr Kaczorek z wydziału komunikacji społecznej CBA. Jak powiedział, chodzi o przestępstwa urzędnicze.

Agenci CBA pojawili się w rzeszowskim domu Maja tuż po 06:00. Obecnie trwa przeszukanie.

Po jego zakończeniu były szef policji ma zostać przewieziony do Rzeszowa na przesłuchanie i tam również ma mieć postawione zarzuty. Śledztwo w jego sprawie prowadzi podkarpacki wydział Prokuratury Krajowej.

O sytuacji byłego komendanta głównego policji jako pierwsze poinformowało RMF FM. Według dziennikarzy zarzut dotyczy okresu, gdy Maj pełnił funkcję komendanta głównego. Chodzi o przekroczenie uprawnień.

Maj służbę w policji rozpoczął w 1996 roku. Był m.in. koordynatorem i twórcą struktur Centralnego Biura Śledczego Policji, tworzył i pracował w zespole ds. uprowadzeń, współtworzył algorytm działań policji w sytuacjach kryzysowych.

Na stanowisko komendanta głównego policji został powołany w grudniu 2015 roku. Dwa miesiące później z niego zrezygnował. Na zwołanej wówczas konferencji prasowej mówił, że złożył rezygnację, by nie obciążać całej formacji, a jako powód podał przygotowywaną wobec niego prowokację byłych funkcjonariuszy Biura Spraw Wewnętrznych.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!