Polska Wiadomości

Funkcjonariusz PO chce likwidacji TV Republika

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

“Likwidator Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji Daniel Gorgosz w wezwaniu przedprocesowym wezwał Tomasza Sakiewicza, Prezesa Zarządu i Redaktora Naczelnego Telewizji Republika S.A. do: usunięcia audycji ‘Specjalne Wydanie Wiadomości’ wyemitowanej na antenie Telewizji Republika w dniu 20 grudnia 2023 r. o godz. 19:30” oraz wpłacenia ogromnej kary.

Funkcjonariusz PO chce doprowadzić do likwidacji TV Republika. Oprócz bowiem usunięcia feralnego programu, Gorgosz chce, by wpłacono 200 tys. zł za naruszenie autorskich praw majątkowych. “W przypadku niespełnienia żądań, o których mowa w wezwaniu w terminie siedmiu dni, TVP podejmie stosowne kroki prawne” informuje Telewizja Polska.

Wezwano także do usunięcia “fragmentów z serwisów społecznościowych Telewizji Republika (w tym YouTube), zaniechania rozpowszechniania w jakiejkolwiek formie w przyszłości tej audycji oraz trzykrotnego opublikowania na antenie, oraz na stronie internetowej Telewizji Republika S.A. oświadczenia (zgodnie z zawartymi w wezwaniu przedprocesowym wymogami), a następnie przesłania podpisanego przez Tomasza Sakiewicza – Prezesa Zarządu i Redaktora Naczelnego Telewizji Republika S.A. oświadczenia w formie listu z prawem do rozpowszechniania go”.

Likwidator wezwał Sakiewicza do zapłaty na rzecz Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji kwoty 200 tys. zł “tytułem naprawienia wyrządzonej szkody, w tym za naruszenie autorskich praw majątkowych do scenografii /oprawy graficznej audycji ‘Wiadomości’ produkowanej i emitowanej przez Telewizję Polską” – poinformowano w komunikacie publicznego nadawcy.

A także “za dokonanie względem Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji czynu nieuczciwej konkurencji – wraz z ustawowymi odsetkami od dnia doręczenia niniejszego wezwania do dnia zapłaty oraz do zapłaty na rzecz Polskiego Instytutu Sztuki Filmowej kwoty 50 tys. zł, jako zadośćuczynienia za dokonanie względem Telewizji Polskiej S.A. w likwidacji czynu nieuczciwej konkurencji” – dodano.

“W przypadku niespełnienia żądań, o których mowa w wezwaniu w terminie siedmiu dni, TVP podejmie stosowne kroki prawne” – czytamy.

NASZ KOMENTARZ: W tym sporze nie popieramy TVPO ani też pisowskiej TV Republika. Jest to bowiem element walki dwóch antypolskich plemion, z której zwykli Polacy nie mają żadnego pożytku. Z drugiej strony nie sposób nie zauważyć, że rząd Tuska dąży do całkowitego przejęcia sektora medialnego. Likwidacja TV Republika byłaby milowym krokiem na tej drodze.

Polecamy również: Angielscy lewacy twierdzą, że mężczyźni mogą produkować mleko dla niemowląt

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!