Wiadomości

Francuskie katoliczki opublikowały manifest o powołaniu kobiet

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Manifest jest reakcją na motu proprio Spiritus Domini papieża Franciszka wydane 10 stycznia 2021 r. Motu proprio zmieniło prawo kościelne, zezwalając kobietom na wykonywanie świeckiej posługi lektora i akolity – czytamy na portalu dorzeczy.pl.

„Kwestia obecności kobiety w świątyni i upór w popieraniu kapłaństwa żonatych mężczyzn lub kapłaństwa kobiet są dla nas symptomami poważnego kryzysu liturgicznego zakorzenionego w głębszym kryzysie antropologicznym dotyczącym komplementarność kobiety i mężczyzny – piszą kobiety w swym manifeście.

Według nich dystans kobiet wobec posługi ołtarza jest dobrem całego Kościoła.

„Nie należy zachęcać młodych dziewcząt do angażowania się w klimat walki i żądań – piszą sygnatariuszki. – „Powinny być zachęcane do wzrostu i rozliczania się z własnych talentów i charyzmatów. Muszą przyjąć fakt bycia kobietą, ponieważ to oznacza niezwykłą łaskę!”.

„Jako katoliczki, świadome naszego maryjnego przywileju, postanawiamy poświęcić swoje siły i talenty w służbie skutecznej komplementarności mężczyzny i kobiety – głosi dokument.

„Jesteśmy świadome, że nasi pasterze, będąc wiernymi swojemu ewangelicznemu powołaniu oraz tradycjom biblijnym i kościelnym, podlegają presji i że będą musieli wiele cierpieć. Zapewniamy ich o naszej modlitwie i braterskiej miłości, aby ich celibat składany i zjednoczony z Jedną Ofiarą zawsze był coraz bardziej owocny – twierdzą sygnatariuszki.

/dorzeczy.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!