Europa Wiadomości

Francja zamyka swe granice dla imigrantów ekonomicznych

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
Jak możemy przeczytać na portalu wp.pl Francja wprowadzi limity dla imigrantów ekonomicznych – poinformował premier kraju Francji Édouard Philippe. Mają one być ustalane co rok, w zależności od potrzeb rynku. Podobne limity obowiązują już w Kanadzie i Australii.

Limity dla imigrantów mają zostać wprowadzone już w 2020 roku. Rząd ma wcześniej przygotować listę zawodów, które mają zostać objęte ograniczeniami.

Zapowiedź wprowadzenia limitów padła już w środę. Minister pracy Muriel Penicaud poinformowała, że przygotowany w jej resorcie projekt ograniczenia zezwoleń na pracę wydawanych we Francji został zaakceptowany przez premiera.

Nie wiadomo, jakie będą limity i które zawody zostaną nimi objęte. Francuzi mają jednak opierać się na rozwiązaniach kanadyjskich i australijskich. W obu tych krajach limity zezwoleń na pracę dla imigrantów są regulowane rynkowo. Podstawą jest zapotrzebowanie rodzimego przemysłu na zatrudnienie osób w konkretnych zawodach. Prawo pobytu otrzymują specjaliści, których nie można znaleźć na miejscu.

Niekontrolowana imigracja zarobkowa jest tematem często poruszanym przez francuską prawicę. Francuscy komentatorzy zwracają uwagę, że ogłoszenie limitów jest ważnym sprawdzianem dla rządu przed wyborami lokalnymi, odbędą się we Francji w marcu 2020 r. Emmanuel Macron liczy na zdobycie części głosów wyborców centro-prawicowych. Z drugiej strony wprowadzając ograniczenia ryzykuje utratę głosów liberałów, którzy sprzeciwiają się jakimkolwiek regulacjom.
A przecież miało być tak tolerancyjnie i lewicowo…
Źródło: wp.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!