Europa Wiadomości

Francja: Mężczyzna, który upublicznił tajne dokumenty masonerii został skazany na rok więzienia

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal nczas.com 48-latek, który w 2016 roku udostępnił w Internecie tysiące poufnych dokumentów należących do Wielkiego Wschodu Francji i Wielkiej Loży Francji został skazany na rok więzienia.

48-letni Laurent G. opublikował tajne dokumenty francuskich dwa razy. Pierwszy raz w kwietniu 2016 roku udostępnił ponad 6000 wykradzionych plików zawierających m.in. nazwiska, adresy i numery telefonów członków Wielkiej Loży Francji.

Następnie w listopadzie tego samego roku ponownie udostępnił ponad 34 000 podobnych plików należących do Wielkiego Wschodu Francji.

Mężczyzna miał to zrobić dlatego, że oburzała go „podwójna lojalność” francuskich sędziów, którzy jednocześnie byli członkami masonerii.

Udostępniony zbiór dokumentów nazwał “Freemasonry Papers”.

Mężczyznę aresztowano w miejscowości Roissy. Strona wolnomularstwo.pl informuje, że został on „skazany na dwanaście miesięcy więzienia, z czego osiem w zawieszeniu, za nagrywanie, przechowywanie i ujawnienie tysięcy poufnych dokumentów należących do Wielkiego Wschodu Francji i Wielkiej Loży Francji”.

Ponadto będzie musiał zapłacić 7000 euro na rzecz Wielkiego Wschodu Francji, a decyzja sądu będzie przez miesiąc publikowana na jego koszt na stronach internetowych dzienników Libération, Le Monde i Le Figaro.

Brawa dla tego człowieka!

Źródło: nczas.com

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!