Świat Wiadomości

Bill Gates ma zamiar “zasłonić Słońce” nad Szwecją…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!
„Bill Gates pochwalił plan naukowców z Uniwersytetu Havrarda dotyczący zasłonięcia Słońca w celu zmniejszenia skutków globalnego ocieplenia. Pierwszy eksperyment może zostać przeprowadzony już w czerwcu bieżącego roku”, informuje serwis Interia.pl.

Stratospheric Controlled Perturbation Experiment (SCoPEx) to eksperyment naukowy, który ma pomóc lepiej zrozumieć możliwość zastosowania aerozoli stratosferycznych w dziedzinie geoinżynierii słonecznej. Bill Gates sfinansuje eksperymenty związane z blokowaniem światła słonecznego.

Badanie polega na przelocie balonem nad Szwecją w celu sprawdzenia, czy może on zablokować światło słoneczne w drodze na Ziemię – z nadzieją na stworzenie nowego sposobu walki ze zmianami klimatycznymi.

Będziemy mogli trwać w naszej walce o Prawdę wyłącznie wtedy, jeśli Państwo – nasi widzowie i Darczyńcy – będą tego chcieli. Dlatego oddając w Państwa ręce nasze publikacje, prosimy o wsparcie misji naszych mediów

Naukowcy z Uniwersytetu Harvarda zamierzają rozpocząć pierwsze testy w czerwcu tego roku, choć będzie to tylko sprawdzenie instrumentów umieszczonych w balonie. Podczas lotu, będą oceniane reakcje chemiczne zachodzące w stratosferze za pomocą balonu, który będzie leciał na wysokości 10 km.

Eksperyment SCoPEx będzie kosztował około 20 mln dolarów, co czyni go stosunkowo tanim. Jeśli projekt SCoPEx zakończy się sukcesem, ostatecznym celem będzie uwolnienie przez balon do stratosfery Ziemi około 2 kg substancji chemicznych, takich jak siarczany i węglan wapnia.

To powoli przestaje być śmieszne…

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!