Wiadomości

Fortuna na memy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Na co .Nowoczesna wydała 1,5 mln zł, które dostała z budżetu państwa rok temu? Jak wynika z dokumentów PKW, na cele statutowe (niezwiązane z wyborami) wydała w ubiegłym roku ponad 1,4 mln zł, z czego na wynagrodzenia dla pracowników – 660 tys., a prawie 750 tys. na „usługi obce”.

I tu okazuje się, że aż 30 tys. zł w okresie od maja do sierpnia ubiegłego roku wypłaciła partia firmie APAYO za „kreację internetowych memów”. Memy te były następnie udostępniane na portalach społecznościowych przez działaczy partyjnych.

Spore pieniądze partia wypłacała firmie Events & Media, należącej do Marcina Kowalskiego, wieloletniego prezentera telewizyjnego, który w marcu 2016 r. traci pracę w TVP Info. Niedługo potem zainkasował on od partii Ryszarda Petru 10 tys. zł. za „kompleksowe usługi w zakresie doradztwa medialnego”. W czerwcu jego firma dostała prawie 20 tys. zł, a w kolejnych miesiącach – ponad 10 tys. zł. Sam Kowalski jest też zatrudniony w partii na umowie o dzieło, za co inkasuje 2 tys. zł miesięcznie.

Prawie 10 tys. zł miesięcznie to pensja Doroty Drozd, asystentki Ryszarda Petru i zarazem specjalistka od Public Relations. Z kolei za zorganizowanie konwencji .Nowoczesnej we wrześniu firma Stark Communications Group dostała ponad 60 tys. zł.

Widzimy więc, że partia Ryszarda Petru nie szczędzi (publicznego) grosza na promocję i reklamę. Cóż z tego jednak, skoro towar jest marnej jakości?

My utrzymujemy się z Państwa wsparcia, dlatego zachęcamy do wspierania projektu Magna Polonia:

Wesprzyj projekt

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!