Wiadomości

Flagi ISIS nad Idlibem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak poinformowała libańska agencja Al-Masdar, na wielu wysokich budynkach w Idlibie pojawiły się flagi ISIS. Analitycy agencji zastanawiają się, co to może oznaczać, podejrzewając, że w mieście, znajdującym się przez cały czas pod kontrolą rebeliantów, pojawiło się większe zgrupowanie podległe Państwu Islamskiemu.

Przy okazji agencja przypomina, że niedawno doszło w pobliżu Idlibu do gwałtownych starć między bojownikami koalicji „Hajat Tahrir asz-Sam”, stanowiącej syryjskie skrzydło Al-Kaidy, a oddziałami ISIS, o czym zresztą pisaliśmy na naszych łamach:

Bojownicy Al-Kaidy pochwycili dowódców ISIS w prowincji Idlib

Wiadomo przy tym, że następstwem tych walk było opowiedzenie się sporej części mieszkańców po stronie ISIS. Uważają oni bowiem, że to właśnie ISIS reprezentuje najprawdziwszy islam spośród wszystkich zbrojnych ugrupowań funkcjonujących na terenie prowincji.

Cytowany przez agencję Al-Masdar analityk nie wyklucza też, że pojawienie się flag Państwa Islamskiego to po prostu dobrze przygotowana i zrealizowana akcja propagandowa przeprowadzona przez niewielką grupę jego zwolenników.

Dodajmy, że Idlib leży w północno – zachodniej Syrii, niedaleko granicy z Turcją i jest stolicą prowincji o tej samej nazwie.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!