Wiadomości

Podpalono meczet w Manchesterze, wcześniej wrzucono do niego dwie świńskie głowy

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Policja w Manchesterze szuka sprawców kolejnego ataku na meczet w Manchesterze – Manchester Nasfat Islamic Centre. W niedzielę po godzinie 23:40 doszło do jego podpalenia, a wcześniej wrzucono do niego dwie świńskie głowy, o czym informuje portal polishexpress.co.uk.

Meczet w Manchesterze został poważnie uszkodzony po celowym podpaleniu, w sprawie którego policja wszczęła śledztwo. Nie był to pierwszy atak na Manchester Nasfat Islamic Centre – już wcześniej sprawcy wrzucili do budynku dwie świńskie głowy w czasie modlitwy wiernych i oddali mocz przed meczetem.

Jak powiedziała Monsurat Adebanjo-Aremu, która jest sekretarzem w centrum muzułmańskim, w niedzielnym pożarze doszczętnie zostały spalone trzy sale. Z ogniem, który wybuchł około godziny 23:40, walczyło blisko 30 strażaków. W czasie ataku nikogo nie było w budynku.

Straż pożarna i ratownicy medyczni, którzy przyjechali na miejsce zdarzenia, wydali oświadczenie:

„Zostaliśmy wezwani o godzinie 23:43 na Droylsden Road w Newton Heath do zgłoszenia w sprawie pożaru. Wysłaliśmy pięć radiowozów na miejsce, a policja obecnie prowadzi śledztwo w sprawie incydentu.”

Z kolei rzecznik policji w Manchesterze powiedział:

„Pożar traktujemy jako podejrzany i badamy, w jaki sposób do niego doszło”.

Trzy lata temu minibus, który był w posiadaniu meczetu, został celowo podpalony przez nieznanych sprawców.

/polishexpress.co.uk/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!