Wiadomości

Amerykańska broń trafiła do terrorystów Partii Pracujących Kurdystanu?

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

W komunikacie, jaki przekazano prasie po posiedzeniu Rady Bezpieczeństwa Narodowego, która obradowała pod przewodnictwem prezydenta Turcji Recepa Tayyipa Erdogana, poinformowano, że u członków Partii Pracujących Kurdystanu skonfiskowano broń dostarczoną syryjskim Kurdom przez Stany Zjednoczone.

Wcześniej poinformowano o starciach między kurdyjską Syryjską Armią Demokratyczną i protureckimi bojownikami Wolnej Armii na północy prowincji Aleppo, w rejonie miejscowości Ajn Dakna. W wyniku tych starć zginęło 15 bojowników kurdyjskich, o czym poinformował na Twitterze Acemal71. Niezależnie od tego bojownicy protureccy wzięli do niewoli jednego bojownika kurdyjskiego, co z kolei podał na Twitterze worldonalert.

W następstwie trwającego kilka godzin boju, protureccy bojownicy wyparli Kurdów z Ajn-Dakny, o czym poinformował portal Al Masdar News.

Wkrótce jednak Kurdowie przeprowadzili kontratak, odzyskując Ajn-Daknę, przy czym mieli przy tym wziąć do niewoli jednego bojownika Wolnej Armii i zdobyć uzbrojonego pickupa.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!