Europa Wiadomości

Firma mocno wspierająca środowiska LGBT będzie zarządzać serwisem informacyjnym Stolicy Apostolskiej

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Mattew Cullinan Hoffman z LifeSiteNews informuje, że watykański urzędnik „mocno powiązany z aktywistami LGBT” zatrudnił firmę Accenture, by „zaprojektowała i zarządzała nowym serwisem informacyjnym Stolicy Apostolskiej”. Okazuje się, że firma zajmująca się marketingiem cyfrowym sama aktywnie wspiera „homoseksualną agendę polityczną”, otrzymując także nagrody za swą „tęczową” działalność.

W roku 2013 Accenture wyróżniono jako firmę najbardziej „przyjazną homoseksualistom” w Wielkiej Brytanii, a w roku 2016 jako najlepsze miejsce pracy dla osób LGBT w Irlandii. Accenture utrzymuje też stronę internetową z materiałami LGBT oraz internetową bibliotekę dwunastu propagandowych filmów o podobnej treści.

W swych szeroko zakrojonych działaniach na rzecz LGBT firma udzieliła m.in. swojego wsparcia homoseksualnym powodom w sprawie Obergefell kontra Hodegs, która zakończyła się wyrokiem Sądu Najwyższego USA zmuszającym wszystkie pięćdziesiąt stanów do uznania małżeństw homoseksualnych.

Nowy serwis będzie nazywał się Vatican News i skonsoliduje wszystkie kanały komunikacyjne używane przez Watykan (…), pozostawiając tylko jeden kanał internetowy. Accenture ma stworzyć „jeden wielojęzyczny zespół redakcyjny, umiejący pracować z multimediami”, a także strategię skutecznego zarządzania treścią i jej rozpowszechniania.

Ks. Dario Edoardo Viganò, prefekt watykańskiego Sekretariatu do spraw Komunikacji, wyjaśnia, że oznacza to „zainicjowanie ostatniej części reformy, do której dążył papież Franciszek”. Jego zdaniem nowe czasy „wymagają przyjęcia procesów produkcji odmiennych od tradycyjnych”, a Accenture Interactive umożliwia wdrożenie takich procesów dzięki „swojemu solidnemu globalnemu doświadczeniu”.

Z kolei szef firmy Accenture Interactive we Włoszech, Alessandro Diana, poinformował, że jego firma nie zabiegała o kontrakt z Watykanem, ale zwrócono się do nich z propozycją współpracy.

Dziennikarz LifeSiteNews zwraca uwagę na fakt, że umowa z firmą Accenture, której nie poprzedził przetarg, została poprzedzona „okresem coraz większego wsparcia” udzielanego przez ks. Dario Edoardo Viganò „zadeklarowanym homoseksualistom i działaczom homoseksualnym”. Znaczącym tego przykładem było powołanie na doradcę Sekretariatu ds. Komunikacji jezuity ks. Jamesa Martina, który budzi zgorszenie – nie tylko wśród amerykańskich katolików – jako „otwarty rzecznik politycznej i społecznej agendy LGBT”. Wsławił się on m.in. stwierdzeniem, że „Kościół katolicki może czegoś nauczyć się o miłości od par, które praktykują sodomię, i że powinien przestać nazywać zachowanie homoseksualne wewnętrznie nieuporządkowanym”.

Hoffman powołuje się też na artykuł znanego włoskiego dziennikarza Marco Tosattiego, który z kolei zwraca uwagę na bliską współpracę Viganò z dziennikarzem radiowym Pierluigim Diaco, „który publicznie świętował swój związek cywilny z innym mężczyzną”, ogłaszając to „w bardzo sensacyjny sposób”. Viganò jest stałym gościem programu radiowego Diaco, a ich bliska współpraca widoczna jest także przy różnych oficjalnych uroczystościach.

Źródło: pch24.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!