Świat Wiadomości

W londyńskiej galerii doszło do wybuchu paniki. Ludzie uciekali w pośpiechu tratując się nawzajem

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Panika, tratujący wszystko tłum i wybite szyby. Tak wyglądał „Boxing Day” czyli poświąteczna wyprzedaż w jednym z największych centrów handlowych Londynu. Z niewyjaśnionych do końca przyczyn w galerii wybuchł istny popłoch. Sprzedawcy i klienci próbowali jak najszybciej opuścić centrum handlowe. Na miejscu pojawiły się radiowozy i karetki. Możliwe, że panikę wywołał atak kwasem.

Według doniesień brytyjskiej prasy w centrum handlowym Westfield doszło  do wybuchu masowej paniki. Zarówno kupujący jak i sprzedający próbowali możliwe szybko opuścić budynek. Jedna kobieta została dość poważnie ranna i musiała zostać przewieziona do szpitala. Jej życiu nie zagraża niebezpieczeństwo.

Niektórzy świadkowie zdarzenia twierdzą, że słyszeli strzały. Pojawiły się pogłoski o wojnie gangów, do której miało dojść wewnątrz lub obok centrum handlowego. Na miejscu szybko pojawiły się oddziały policji, które wraz z ochroną galerii próbowały zapanować nad tłumem.

Władze wydały komunikat, w którym stwierdzono, że doszło do niewielkiego incydentu i z tego powodu centrum nie musiało być w całości ewakuowane. Sklepy szybko wznowiły działalność.

Funkcjonariusze policji, którzy przybyli na miejsce stwierdzili, że wersja o strzelaninie jest fałszywa. Nie znaleziono, żadnych śladów ani bezpośrednich świadków. Służby poinformowały również, że osoby winne wywołania paniki zostały zatrzymane, a w okolicę skierowano więcej patroli.

W czasie zdarzenia w galerii znajdował się Polak, który opisał sytuacje na serwisie wykop.pl. Jego zdaniem doszło do ataku kwasem. Napaść spowodowała masową panikę. Próbujący uciec ze galerii ludzie wzajemnie się tratowali. Sprzedawcy ryglowali sklepy.

Policja, która zabezpieczała teren, prowadziła indywidualne kontrole ludzi idących do metra. Funkcjonariusze byli uzbrojeni w broń długą.

Nie jest to pierwszy taki wypadek. W ciągu ostatnich kilku miesięcy w Westfield doszło już do kilku incydentów. We wrześniu policja aresztowała mężczyznę odpowiedzialnego za poranienie dwóch osób nożem. Zdarzały się również ataki kwasem.

Źróło: nczas.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!