Europa Wiadomości

Fińskie feministki mają sposób na zagrożenie gwałtami ze strony imigrantów…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal tvp.info kryzys migracyjny w Finlandii zaowocował zwiększoną liczbą gwałtów ze strony przybyszów, głównie z krajów muzułmańskich. W mieście Oulu przeznaczono 2,5 miliona euro na kampanię społeczną, która ma doprowadzić do zmniejszenia liczby przestępstw seksualnych. W mediach społecznościowych huczy.

Aktywistka Tiina Wiik opublikowała na Twitterze film będący częścią kampanii Safe Oulu (bezpieczne Oulu). Przedstawia trzy kobiety i dwóch mężczyzn wykonujących niebanalny taniec.

Do wyśpiewywanych słów „Stop, don’t touch me there, this is my no-no square” (Zatrzymaj się, nie dotykaj mnie tam, to jest moja strefa „nie-nie”) grupa rusza rytmicznie biodrami i pokazuje, że napastnicy mają ich nie dotykać w rejonie piersi i bioder.

W ubiegłym roku w Oulu wybuchł skandal, gdy okazało się, że gang imigrantów napastował nieletnie dziewczynki, głównie w wieku 12-13 lat, dochodziło między innymi do gwałtów. Jedna z ofiar popełniła samobójstwo. Ośmiu napastników otrzymało wyroki od 2 do 4,5 roku więzienia.

Finlandia zmaga się z kryzysem migracyjnym. Policja potwierdza, że ma on związek ze wzrostem liczby zgłoszonych przestępstw seksualnych. W styczniu ubiegłego roku przedstawiono dane, z których wynika, że rok do roku ich liczba wzrosła o 13,8 procent.

Źródło: tvp.info

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!