Świat Wiadomości

Filipiny odrzuciły “małżeństwa” homoseksualne

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak informuje portal nczas.com filipiński Sąd Najwyższy odrzucił petycję w sprawie legalizacji związków osób tej samej płci. Decyzja ta ma charakter ostateczny. Oznacza to, że nie będzie związków partnerskich na Filipinach.

Nie będzie związków partnerskich na Filipinach, mimo że petycję w tej sprawie wniósł prawnik i radiowiec Jesusa Nicardo M. Falcisa III. Mężczyzna ten jest również przedstawicielem organizacji Chrześcijański Kościół LGBT.

Petycja wpłynęła do Sądu Najwyższego w 2015 r., zaś została odrzucona pod koniec 2019 r. Teraz sędziowie wydali ostateczne oświadczenie w sprawie.

Filipińskie prawo określa małżeństwo jako „permanentny związek kobiety i mężczyzny”. Dlatego też nie ma podstaw do uznania związków jednopłciowych. Decyzja ta zamyka możliwość wnoszenia kolejnych petycji w tej sprawie.

Falcisa zamierzał zalegalizować „małżeństwa” osób tej samej płci w podobny sposób jak miało to miejsce w innych krajach. Teraz okazało się, że środowiska LGBT na Filipinach nie będą zadowolone z takiego rozwiązania.

Jak widać nie wszyscy ulegają propagandzie politpoprawności.

Źródło: nczas.com

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!