Świat Wiadomości

FIFA che walczyć z “seksizmem” na stadionach…

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak podaje portal sport.pl Federico Addiechi – szef komórki FIFA zajmującej się równouprawnieniem – stwierdził, że federacja musi przeciwstawić się rosnącemu seksizmowi w futbolu. – Rozmawialiśmy z kilkoma nadawcami telewizyjnymi w tej kwestii – przyznał.

FARE, które przeciwdziała się rzekomej dyskryminacji w futbolu, poinformowało, że to właśnie seksizm jest największym problemem MŚ w Rosji. Organizacja stwierdziła, iż udokumentowała 30 takich przypadków. Innymi słowy – mamy się zachwycać transseksualistami i homoseksualistami, a nie gapić się na piękne kobiety, które powinno się schować głęboko i nikomu nie pokazywać, że takowe istnieją.

– Walka z seksizmem jest jednym z działań, które będziemy musieli podjąć w przyszłości – przyznał Addiechi, który jednocześnie zgodził się ze stwierdzeniem, że to nie – jak pierwotnie zakładano – homofobia i rasizm są największym problemem na trybunach podczas rosyjskiego mundialu.

Podczas MŚ agencja fotograficzna Getty Images opublikowała galerię pt. “Najgorętsze fanki mundialu”, która zawierała wiele młodych, prawdopodobnie niepełnoletnich kobiet. Galeria ta została później usunięta, a agencja wyraziła ubolewanie nad własnym błędem i zapowiedziała wewnętrzne śledztwo w tej sprawie.

Zdaniem włodarzy FIFA pochwalenie kociej urody urąga jej godności… Co będzie dalej? Czekamy na wasze komentarze.

Źródło: sport.pl

 

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!