Wiadomości

Feministki zaatakowały siedzibę stowarzyszenia pro-life w Rzymie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Grupa feministek zamalowała czerwoną farbą siedzibę stowarzyszenia pro-life w Rzymie. Do wandalizmu doszło kilka godzin po manifestacji przeciw agresji wobec kobiet, zorganizowanej przez kolektyw „Non Una Di Meno” (Ani jednej mniej) – poinformowało stowarzyszenie Pro Vita & Famiglia.

Na siedzibie stowarzyszenia przy via Manzoni wypisano hasła popierające „wolną aborcję” i rozlepiono plakaty z hasłem „zawsze dokonywałyśmy aborcji i zawsze będziemy jej dokonywać”. Aktu wandalizmu dokonały feministki z manifestacji w ramach Międzynarodowego Dnia Eliminacji Przemocy wobec Kobiet 25 listopada. Pro Vita & Famiglia jest odbierane jako przeciwne ideom wyznawanym przez demonstrantki.

„Chodzi o kolejny atak feminizmu, który wchłonął zarazki brutalnego i nietolerancyjnego społeczeństwa, któremu – jak twierdzi – chce się sprzeciwić, ale przez które jest całkowicie zainfekowany” – napisała w oświadczeniu Maria Rachele Ruiu, członek zarządu stowarzyszenia.

Jak dodała, „tysiące kobiet jest zmuszonych do aborcji z powodu warunków społeczno-ekonomicznych stworzonych przez system, który nie pozwala im być w wolności matkami i pracownicami”. „Są do aborcji przez presję i przemoc psychologiczną partnerów niezdolnych do wzięcia odpowiedzialności w obliczu nieoczekiwanej ciąży” – wskazała Ruiu. Stowarzyszenie Pro Vita & Famiglia zapewniło, że „nadal będzie bronić prawdziwych praw i prawdziwych wolności kobiet” przed ideologią feministyczną.

/TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!