Wiadomości

Feministki dokonały zamachu bombowego na siedzibę Konferencji Episkopatu Meksyku

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Zamach bombowy na siedzibę Konferencji Episkopatu Meksykańskiego, do którego doszło w nocy z 24 na 25 lipca, był dziełem feministek. Poinformowała o tym agencja Associated Press, powołując się na oświadczenie w tej sprawie, jakie na międzynarodowej stronie internetowej „Contra Info” zamieściło „Nieformalne Komando Feministyczne do Działań Przeciwautorytarnych”.

Oświadczenie opublikowane przez serwis „Contra Info” zawierało przesłanie „ideowe” sprawczyń zamachu. „Za każdą torturę i morderstwo w imieniu waszego Boga! Za każde dziecko zbezczeszczone przez pedofilów!” – czytamy w komunikacie. Poinformowano, że ładunek wybuchowy podłożony pod dom biskupów, składał się z dynamitu, mieszaniny propanu i butanu oraz z samego butanu. Strona informuje, że utrzymują i wspierają ją „anarchiści, przeciwnicy autorytaryzmu i libertyni”. Zamieszczono tam ponadto siedem opowieści o innych działaniach Komanda w Meksyku, ale AP nie mogło potwierdzić istnienia takiego ugrupowania.

Więcej:

http://www.pch24.pl/meksyk–feministki-przyznaly-sie-do-zamachu-bombowego-na-siedzibe-episkopatu-w-stolicy,53400,i.html#ixzz4o3kyYzRV

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!