Wiadomości

FBI przeciw katolikom – bolszewickie praktyki w USA

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Z FBI wyciekł dokument opublikowany w Internecie 8 lutego, który ujawnia, że oddział biura w Richmond wszczął dochodzenie w sprawie „radykalnych tradycjonalistów” katolików i ich możliwych powiązań ze „skrajnie prawicowym białym ruchem nacjonalistycznym” – czytamy na portalu Deon24.pl.

Były agent specjalny FBI, Kyle Seraphin, poinformował o specjalnym memorandum dot. planów szpiegowania katolików biorących udział w łacińskich mszach. Dokument, który został opublikowany na stronie internetowej UncoverDC i nosi tytuł: „Zainteresowanie brutalnych ekstremistów motywowanych rasowo lub etnicznie w radykalno-tradycjonalistycznej ideologii katolickiej, prawie na pewno przedstawia nowe możliwości złagodzenia”.

Dokument wyróżnia katolików, którzy są zainteresowani tradycyjną Mszą łacińską jako potencjalnie powiązanych z brutalnymi grupami ekstremistycznymi. Kyle Seraphin, który jest wymieniony przez UncoverDC jako autor dokumentu, powiedział CNA, że otrzymał ujawniony dokument od innego agenta FBI. Sam Seraphin jest byłym agentem specjalnym FBI, który podobno został zawieszony w zeszłym roku. Według raportu NBC News dołączył do Truth Social, platformy mediów społecznościowych założonej przez byłego prezydenta Donalda Trumpa.

Krajowe biuro prasowe FBI potwierdziło, że dokument pochodzi z biura w Richmond. Dokument oznaczony jako „NIEKLASYFIKOWANY/TYLKO DO UŻYTKU OFICJALNEGO” zawiera listę organizacji o powiązaniach katolickich, które znajdują się na liście grup nienawiści sporządzonej przez Southern Poverty Law Center (SPLC).

Organizacje określone w dokumencie jako wyznające „radykalno-tradycjonalistyczną ideologię katolicką” to Tradition in Action, The Remnant, Culture Wars Magazine i Fatima Crusader. „Ostrzeżenie” dodane do dokumentu wskazuje, że „potencjalna przestępczość niektórych członków grupy, o której mowa w niniejszym dokumencie, nie neguje praw [grupy lub członków] wynikających z Pierwszej Poprawki do Konstytucji”.

Dokument, datowany na 23 stycznia, twierdzi, że brutalni ekstremiści motywowani uprzedzeniami rasowymi lub etnicznymi prawdopodobnie zaczną bardziej interesować się „radykalnie-tradycjonalistyczną ideologią katolicką” w ciągu najbliższych 12 do 24 miesięcy „w okresie poprzedzającym następny cykl wyborów powszechnych”.

Memorandum zarzuca też oskarżanej grupie katolików „wyznawanie ideologii antysemickiej, antyimigranckiej, anty-LGBTQ i białej supremacji”. Wspomina o katolickiej wrogości wobec „praw do aborcji”. Seraphin podkreśla, że dokument wydaje się otwierać drzwi, aby lewackie typy „mogły dać upust niezadowoleniu z Kościoła katolickiego – ale ostatecznie z wszystkich chrześcijan walczących z aborcją”.

Telewizja Fox News zwraca uwagę, że jednym ze źródeł dla autorów opracowana była skrajnie lewicowe ugrupowanie prawników Southern Poverty Law Center (SPLC), która wypisuje, że tradycyjni katolicy są „największą pojedynczą grupą poważnych antysemitów w Ameryce”, przyjmującą też „skrajnie konserwatywne ideały społeczne w odniesieniu do kobiet”.

Z kolei inne źródło dla memorandum magazyn „Atlantic”, stwierdza m.in. że „różaniec jest politycznie obciążony”. Autor artykułu pisze o „broni palnej przewiązanej przez różaniec”, wojownikach w modlitwie, Deus Vult („Bóg tak chce”) oraz wezwaniach do powstania z udziałem „kościelnymi milicjantów”.

/deon24.pl, TVP Info/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!