Wiadomości

Fałszywe faktury VAT na blisko 1,5 mln zł. Zatrzymano kolejną osobę

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Kolejna osoba wystawiająca fikcyjne faktury zatrzymana przez CBA. Podejrzany usłyszał już zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie.

Funkcjonariusze łódzkiej Delegatury CBA zatrzymali na terenie województwa mazowieckiego mężczyznę prowadzącego działalność gospodarczą, a także reprezentującego dwa inne podmioty. Zatrzymany w okresie od lipca 2018 r. do marca 2020 r. na terenie Warszawy i innych miejscowości rozliczył w ramach prowadzonej działalności fikcyjne faktury nie odzwierciedlające rzeczywistych zdarzeń gospodarczych na łączną kwotę blisko 1,5 mln zł.

W wyniku powyższej działalności zaniżył należny podatek VAT o kwotę nie mniejszą niż 265 tys. zł, co miało również znaczenie w rozliczeniu podatku PIT.

Ustalenia śledczych wskazują, że zatrzymany współpracował z zatrzymaną wcześniej do sprawy osobą. Mężczyzna usłyszał zarzuty w Prokuraturze Okręgowej w Warszawie. Prokuratura zastosowała wolnościowe środki zapobiegawcze, w tym dozór Policji i poręczenie majątkowe. Czynności trwają – badane są kolejne wątki. Lista zatrzymanych oraz zarzutów może ulec wydłużeniu.

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!