Wiadomości

Ewa Kurek odpowiedziała suspendowanemu ks. Lemańskiemu

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Suspendowany ksiądz Lemański, postać wyjątkowo odrażająca, dał kolejny popis nienawiści i zacietrzewienia.

„Tak bym chciał dożyć dnia kiedy usiądą na ławie oskarżonych negujący polskie zbrodnie na Żydach w Jedwabnem, Radziłowie, Wąsoszu, Szczuczynie, Bzurach i przynajmniej kilku jeszcze miejscowościach. Tak bym chciał, by za swoje insynuacje na temat tych zbrodni odpowiedzieli kiedyś Ewa Kurek, Paweł Lisicki, biskup Stefanek, pani minister Zalewska” – napisał na Facebooku Lemański.

Czy suspendowany ksiądz Lemański ma jakąkolwiek wiedzę na ten temat? Z całą pewnością nie ma. On po prostu nienawidzi Polaków, przy czym najwyraźniej odczuwa straszliwy dyskomfort, iż z tego tak przykrego mu szczepu sam się wywodzi.

– W sprawie Jedwabnego odezwał się ksiądz Wojciech Lemański, który kilka lat temu ogłosił się ekspertem od sprawy historii Polaków i Żydów. Porównując mnie i kilka innych osób (z panią minister i księdzem biskupem włącznie) do Niemki osądzonej właśnie za tzw. kłamstwo na temat zagłady Żydów, gotów jest wsadzić nas do więzienia. Bardzo trudno jest polemizować z osobami, które nie mają pojęcia o historii jako nauce. […] Ogłoszenie się ekspertem nie jest wystarczającym argumentem do wydawania sądów nad historią i historykami. Dlatego historyczne sądy księdza Wojciecha Lemańskiego zasługują jedynie na zwykłe obśmianie – odpowiedziałam u dr Ewa Kurek.

Całą odpowiedź dr Ewy Kurek na obrzydliwy wpis suspendowanego księdza Lemańskiego można przeczytać tutaj:
https://wprawo.pl/2017/10/19/u-nas-dr-ewa-kurek-odpowiada-ks-lemanskiemu-skandalicznym-wpisie-temat-jedwabnego/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!