Felietony

European Security Academy (ESA) szkoli banderowców

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

„Czołowa europejska kompania European Security Academy (ESA), która zajmuje się prowadzeniem szkolenia dla sił bezpieczeństwa, organów policyjnych i wojskowych, od 2015 roku szkoliła ukraiński pułk „Azow” – informuje portal unian.ua.

Portal unian.ua zwraca uwagę, że pośród tych, którzy przeszli przeszkolenie w ESA, byli też aktywiści innych ukraińskich formacji nacjonalistycznych, kojarzonych między innymi z atakami na imprezy LGBT i obozy cygańskie. Chodzi o członków organizacji „Tradycja i Porządek”, o członków partii „Korpus Narodowy”, o „Drużyny Narodowe” i organizację „Zirka”.

European Security Academy (ESA), mającego siedzibę pod Wrocławiem, kieruje Bartosz Bryl, zaś jej założycielem był jego ojciec, dr Andrzej Bryl, Red. Katarzyna Szczerbowska na łamach portalu gazeta.pl pisała o nim:

„To ekspert z zakresu ochrony osobistej, twórca militarnego systemu bojowego BAS oraz mistrz wschodnich sztuk walki. Pod koniec lat 70 opracował taktyczno-bojowy system walki w kontakcie bezpośrednim BAS, stosowany w jednostkach specjalnych wojska i policji.”

Red. Szczerbińska w utrzymanym w entuzjastycznym tonie artykule o ESA napisała:

„ Aby dostać się do elitarnego grona agentów ochrony, najpierw trzeba przejść przez wyczerpujący proces szkolenia. W European Security Academy pod Poznaniem sprawdziłam na czym polega ten trening.”

Źródło:
https://www.unian.ua/politics/10243005-yevropeyska-viyskova-kompaniya-navchala-ukrajinskih-ultrapravih-bellingcat.html

/unian.ua, gazeta.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!