Europa Wiadomości

Eurokomuniści chcą zakazać papieru toaletowego. Tym razem to nie żart

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

1 kwietnia 2023 roku opublikowano w sieci fejkowy artykuł, w którym przekonywano, że brukselscy, zielono-tęczowi bolszewicy chcą zakazać stosowania papieru toaletowego. Minął zaledwie rok, a żart zaczyna się zamieniać w prawdziwy postulat. Wszystko odbywa się – a jakże – w kontekście walki ze zmianami klimatycznymi.

Eurokomuniści chcą zakazać papieru toaletowego. Brukselscy klimatyści nie ustają w walce z naturalnymi zmianami na planecie i wymuszaniu tzw. ekologicznego trybu życia mieszkańców naszego kontynentu. Tym razem uznano, że pora pożegnać się z papierem toaletowym.

Jak poinformował „Business Insider”, Bruksela przeznaczyła aż 36,5 mld euro na wynalezienie produktu, który zastąpi papier toaletowy. Na liście dofinansowań “badań” znalazła się między innymi firma Essity z Norwegii. Przedsiębiorstwo to pracuje nad wyprodukowaniem odpowiednika papieru toaletowego ze słomy. Projekt ma przyczynić się do tzw. redukcji emisji dwutlenku węgla do atmosfery i został wpisany do słynnej Agendy 2030.

Eurokomuniści liczą na to, że słomiany papier toaletowy sprawi, że zmniejszy się nie tylko zużycie papieru, ale także wody i prądu. Zmiana, która wpłynie na miliony obywateli naszego kontynentu, ma zostać ostatecznie wdrożona do 2030 roku.

NASZ KOMENTARZ: Z naszej wiedzy wynika, że papier toaletowy produkuje się z makulatury, a zatem z materiału pochodzącego z odzysku, tzw. surowca wtórnego. Co stanie się z makulaturą, gdy eurokomuniści zamienią ją na słomę? Będą nią palić w piecach? Poza tym wydaje się, że w tym kontekście, najbardziej “ekologicznym” sposobem “załatwiania się”, były sławojki przy gnojowniku. Po co podcierać się przetworzoną słomą, skoro można prawdziwą, sianem lub polną trawą? To dopiero była oszczędność prądu i wody!

Jeszcze tylko powrócimy do technologii kurnych chat w budownictwie oraz dyliżansów w transporcie i wreszcie będziemy mogli powiedzieć, że jesteśmy  100% “eko” oraz “zeroemisyjni”!

Polecamy również: Murzyn ubogacał kulturowo samochody w Warszawie

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!