Wiadomości

Episkopat Słowacji popiera abpa Jędraszewskiego

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji, arcybiskup Stanislav Zvolenský wyraził solidarność i poparcie dla przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski, arcybiskupa Stanisława Gądeckiego, w związku z falą krytyki skierowanej przeciwko arcybiskupowi- metropolicie krakowskiemu, abp. Markowi Jędraszewskiemu, za jego krytyczne wypowiedzi na temat nowych ideologii – poinformował episkopat słowacki.

W liście do metropolity poznańskiego arcybiskup Zvolenský przypomniał, że jeszcze przed trzydziestu laty kraje Europy Środkowej i Wschodniej znajdowały się w niewoli ideologii komunistycznej.

„Jesteśmy zatem wrażliwi na wszelkie próby uciszenia opinii na pewne tematy tylko dlatego, że są one uważane za politycznie niepoprawne z powodów ideologicznych” – podkreślił arcybiskup bratysławski.

Przewodniczący Konferencji Biskupów Słowacji dodał, że dziś, bardziej niż kiedykolwiek wcześniej, „ważne jest, by rozmawiać o człowieku w perspektywie integralnej a także rozwijać antropologię chrześcijańską”

Tekst listu:
https://ekai.pl/dokumenty/list-przewodniczacego-episkopatu-slowacji-do-przewodniczacego-episkopatu-polski-z-wyrazami-solidarnosci-z-abp-markiem-jedraszewskim/

/ekai.pl/

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!