Polska Wiadomości

Empik wstrzymał sprzedaż książki Jacka Międlara

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!

Jak donosi portal.pl empik zablokował sprzedaż książki Jacka Międlara “Moja walka o prawdę. Wyznania byłego księdza” w swoim sklepieinternetowym ze względu na liczne zgłoszenia klientów, że szerzy ona mowę nienawiści – poinformowała w rzeczniczka Empiku Monika Marianowicz.

W niedzielę na Twitterze rzeczniczka zamieściła oświadczenie i informację o zablokowaniu dostępność książki na empik.com. Jednocześnie w swoim wpisie zaznaczyła, że w salonach Empiku książka nie była i nie jest dostępna.

“Wszystkie pozycje ukazujące się na polskim rynku są dostępne na empik.com – dajemy tym samym odbiorcom najszerszy i nieograniczony wybór. Wybór lektury i jej ocena należy właśnie do nich. Książka Jacka Międlara pojawiła się w ofercie empik.com oraz innych sklepów internetowych na identycznych zasadach, jak wszystkie pozycje zapowiadane przez polskich wydawców (opis pochodzi od wydawcy)” – czytamy w oświadczeniu.

“Nie identyfikujemy się i nie utożsamiamy z prezentowanymi w tytułach opiniami, poglądami, punktami widzenia. Przedstawiają one zdanie autorów, a nie Empiku. Jednak wobec licznych zgłoszeń naszych klientów, co do faktu, że książka ta szerzy mowę nienawiści, a tym samym łamie polskie prawo, zdecydowaliśmy się na zablokowanie jej dostępności do czasu wyjaśnienia zaistniałej sytuacji” – podkreślono w nim.

Książka ukazała się nakładem wydawnictwa wPrawo.pl. W opisie książki, którą wydawca zawarł na swej stronie internetowej, można przeczytać m.in., że “definiuje” ona “choroby trawiące Kościół katolicki i polskie społeczeństwo; ujawnia i piętnuje homoseksualne lobby w Kościele i liberalizm, który wkradł się w jego szeregi i destabilizuje go od środka”. “Międlar odpowiada na pytanie, kto tak naprawdę, w zaciszu gabinetów, z dala od kamer kształtuje mass media i politykę światową” – czytamy.

Czy trzymacie stronę byłego księdza? Piszcie w komentarzach

Źródło: interia.pl

Podoba Ci się to co robimy? Wesprzyj projekt Magna Polonia!